עמק יזרעאל: ידיעות למדורים החברתיים


24 Oct
24Oct

נטו העמקים > חדשות נטו העמקים >חדשות מ.א יזרעאל

עמק יזרעאל: ידיעות למדורים החברתיים

1.    חגיגת שמחת תורה בהקפות שניות נערכו בהושעיה ובשדה יעקב בנוכחות ראש המועצה, אייל בצר וסגניתו דליה אייל בן מנשה. היה שמח!

2.    הביטחון שלנו מתחיל קודם כל בדאגה לבריאות שלנו. חושבים ורוד והולכים להיבדק!
מחלקת הביטחון, השיטור הקהילתי והמועצה כולה הקדישו את אתגר הטטריס לחודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד.
מעבר לביצוע האתגר, אנשי מחלקת הביטחון לבשו חולצות ורודות כדי להעביר מסר לכל המתמודדים יום יום עם מחלת הסרטן- אתם הגיבורים האמתיים!

3.    בשעה טובה! ראש המועצה, אייל בצר, גוזר את הסרט בטקס חנוכת צריף הראשונים בקיבוץ גזית. הטקס פתח את חגיגות ה-70 לקיבוץ. צריף הראשונים, נבנה בשנת תש"י (1950) על ידי מחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית ובמקור שימש למגורי חברים, כמוהו נבנו עשרה בקיבוץ.

4.    גם ב'שער לאדם' חגגו את סוכות עם מפגשי שיח בנושא קיום משותף בסוכה בקיבוץ הרדוף, בנוכחות ראש המועצה, אייל בצר.

5.    כחלק מאירועי קיום משותף 'סוכות של שלום, תרבות ואחווה' בעמק יזרעאל הוקרן הסרט צ׳פלין באולם המופעים בקיבוץ מזרע. הקרנת הסרט האילם נעשתה בליווי פסנתר וכינור. על הכינור: עדי הארוני, על הפסנתר: בעלה, בשארה הארוני.

6.    קבוצת הרובוטיקה החדשה של צעירי עמק יזרעאל, FRC 8175, נסעה שבוע שעבר לצפות בתחרות הרובוטיקה, Israel Off Season שהתקיימה בבארותיים שבעמק חפר.
בקבוצה חברים תלמידים מחמישה בתי ספר בסביבה: ויצו נהלל, יפיע, כעביה, דמוקרטי בנהלל ושפרעם.
התלמידים חוו את תחושת התחרות, למדו המון על רובוטים והתנהלות הקבוצות והתלהבו מאוד !הקבוצה מתחילה לפעול במנשיה זבדה ונערכת לעונה מאתגרת וחדשנית.
את הקבוצה מלווים בהתנדבות מנטורים מוכשרים מרחבי העמק.

7.    בשבוע שעבר נערך מפגש ראשון לשנת תש"ף של בני נוער מתמרת וממנשייה זבדה, בנוכחות ראש המועצה.
המפגשים מתקיימים בתמיכת המועצה והפעילות היא פרי יוזמה של רכזי הנוער ורכזי הקהילה ביישובים. ישר כוח!

8.    משלחת חינוך של שבעה מורים ומנהלים מבתי ספר במועצה יצאה לסן דייגו, לסיור של השראה ולמידה ברשת בתי הספר של הייטק היי. זאת כחלק מהתפיסה החינוכית של אגף החינוך, המעודדת את בתי הספר ליצור תהליך מתמיד של שינוי וגיוון דרכי הוראה, באופן שבו התלמיד הוא במרכז. תפיסה המדגישה את החיבור בין הערכי ללימודי, המשלבת למידה באמצעות פרויקטים, חיבורים לקהילה, ומעודדת יצירתיות. הביקור ברשת בתי הספר הייטק היי תאפשר לחברי המשלחת לחוות חוויה מעוררת השראה ולהביא עמם בשובם רוח רעננה

לבתי הספר. בהצלחה!

9.    חגיגות ה-70 להיוגב ממשיכות!
תערוכת 'כאן זה בית' נערכה במועדון הוותיקים של המושב. במסגרתה מוצגות עבודות של ותיקי הכפר, דור המייסדים. היצירות נעשו בהובלתן והנחייתן של אורלי יוסיפזון ומרים לביא, מתנדבות מהמושב ובניצוחה של טובה זמל.


 יכול לעניין אותך גם 


  שופינג 


 אוכל - מתכונים

אקסימי ווג, (XIMI VOGUE), בישראל


מחבת פטריות וגבינת פטה