2 דקות קריאה
22 Apr
22Apr

רוצים לדעת עוד הקליקו על התמונה

כללית סמייל עפולה והעמקים :טלפון: 04-8519650

כתובת

שדרות יצחק רבין 20, קומה 3, עפולה

כל החדשות בקליק אחד !

עשרות תושבי ואדי ערה והסביבה מפגינים בשבועות האחרונים בסביבת קיבוץ מגידו בדרישה "לשוב לאדמותיהם" • המפגינים מבהירים: "לא שכחנו את ההיסטוריה" • תושבי הקיבוץ מביעים חשש שאירועי המחאה יתלקחו לאלימות ולכניסה לבתיהם

ביום שישי האחרון הגיעו עשרות תושבים מא.א.פחם סמוך לקיבוץ מגידו (כפר לג׳ון לשעבר) וקיימו תפילות. מדובר בתפילת מחאה.

המפגינים, שחלקם מזוהים עם הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, דורשים את לקבל לידיהם את אדמות הקיבוץ ומבהירים: "לא שכחנו את ההיסטוריה". לפני קצת יותר משבוע, התקיימה הפגנה של עשרות פעילים סמוך לבית הקברות העתיק של הכפר לג'ון, הגובל בקיבוץ מגידו, כשהמשתתפים הניפו דגלי פלסטין, שלטים וגם תמונות של המחבל וליד דקה, שרצח את החייל משה תמם ז"ל ב-1984. ההפגנה התקיימה בהמשך לתהלוכה בהשתתפות אלפים שקיימו בקרבת גדר הקיבוץ ביום הנכבה.
ביום העצמאות האחרון הגיעו אלפי ערבים לצעדת שיבה סמוך לקיבוץ שדות בבעלות הקיבוץ התמלאו בדגלי פלסטין.
משתתפי הצעדה נשאו תמונת המחבל ווליד דקה. ההנהגה הערבית השתתפה בצעדת השיבה, פוליטיקאים אנשי דת ומחבלים משוחררים כמו כרים יונס.
הקיבוץ והמועצה פועלים בשקט למנוע מאנשי א.א.פחם להיכנס לקיבוץ או לבית הקברות המוסלמי בשטחי הקיבוץ. אך הם מבינים שבקלות כל האירוע יתלקח.
חברי הקיבוץ מזוהים עם השמאל (90% הצבעה לשמאל-מרכז) אומרים (אוף רקורד כי בקיבוץ מגידו לא רצו להתראיין) כי הלאומנות מסביבם מתעצמת ואם הלחץ מאנשי א.א.פחם יגבר זה עלול להסתיים לא טוב.

בתמונה הזמנה לתפילה ליד קיבוץ מגידו עם שייח הפלג הצפוני מחמד אמארה.


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.