2 דקות קריאה
22 Apr
22Apr

רוצים לדעת עוד הקליקו על התמונה

כללית סמייל עפולה והעמקים :טלפון: 04-8519650

כתובת

שדרות יצחק רבין 20, קומה 3, עפולה

כל החדשות בקליק אחד !

מגן דוד אדום משדרג את שירותי הטיפול הרפואי בהיטס: שני מסוקי טיפול נמרץ חדישים ובעלי יכולות מתקדמות החלו לפעול בשמי הארץ

מד״א באוויר בים וביבשה:

מגן דוד אדום משדרג את שירותי הטיפול הרפואי בהיטס: שני מסוקי טיפול נמרץ חדישים ובעלי יכולות מתקדמות החלו לפעול בשמי הארץ

מסוקי הטיפול הנמרץ החדשים מצטרפים לצי רכבי ההצלה של מגן דוד אדום, ישמשו את הפראמדיקים המוטסים של מד״א לקיצור את זמני ההגעה ובכך יסייעו להציל חיים // מנכ״ל מד״א אלי בין: ״הצלת החיים עומדת לנגד עיננו כל העת -  באמצעות המסוקים החדישים נוכל לשפר את הטיפול הרפואי בהיטס במקרים בהם כל דקה היא קריטית״

מגן דוד אדום מפעיל טיפול רפואי מתקדם בהיטס בשמי הארץ מזה 16 שנה. כעת, במסגרת שיתוף פעולה של מגן דוד אדום עם ברוק תעופה (BROOK) והצלה-אייר (Hatzolah Aviation Division),החלו לפעול 2 מסוקי טיפול נמרץ חדישים ומתקדמים, המאויישים בפראמדיקים של מגן דוד אדום. המסוקים מאפשרים את הגעת צוותי הרפואה של מד״א עם ציוד רפואי מתקדם אל מטופלים הנמצאים באזור מרוחק, תוואי שטח מורכב ביותר או מיקום אליו אין גישה באמצעות רכבי הצלה. לפני כשלושה שבועות, הצילו צוותי מד״א את חייו של נוסע במטוס קל שהתרסק בגליל, ובאמצעות אחד מן המסוקים החדשים אפשרו את הגעתם של צוותי חילוץ, כיבוי והצלה, וכוחות נוספים למקום ההתרסקות.


המסוקים החדישים מדגם Sikorsky S-76 מאוישים על ידי כ-30 פראמדיקים של מד״א, בעלי ניסיון בטיפול נמרץ בהיטס, המסוקים גדולים יותר, חזקים יותר ומהירים יותר. באמצעות המסוקים, הפועלים 24 שעות ביממה במשך כל השנה - ניתן להעניק טיפול בצורה נוחה ומהירה יותר ל-2 מטופלים בדרגות פגיעה חמורות בו זמנית. המסוקים, שיכולים להגיע למהירות של עד 287 קמ״ש ובעלי טווח טיסה מוגדל של 761 ק״מ, בעלי יכולות נחיתה בכל מקום, על כבישים, בשטחים פתוחים ובשטח סלעי והררי ומצויידים במכשור רפואי מתקדם לטיפול נמרץ הכולל ציוד החייאה, תרופות, ציוד הנשמה ומכשור נוסף.   


מאז החלו לפעול בחודש מארס האחרון, הצילו צוותי מד״א באמצעות המסוקים החדשים את חייהם של עשרות בני אדם, בהם בן 12 עם פגיעת ראש קשה שנפצע בתאונת טרקטורון, בן 57 שעבר אירוע לבבי בערבה ופונה תוך דקות לחדר הצנתורים, בן 21 שנפגע קשה מבלון גז שהתפוצץ, נפגעים מתאונות דרכים, חולים מורכבים ורבים נוספים. 


מנכ"ל ברוק תעופה, גיל פלג: "ברוק תעופה היא חברת מסוקים בישראל, התפקיד שלנו כחברת תעופה הוא לתת את המרכיבים התעופתיים ולוודא שאנחנו יודעים לקחת את הפרמדיקים המצויינים של מד"א, להביא אותם לזירת אירוע בצורה המהירה ביותר, הבטוחה ביותר ולתת את השירות הרפואי המיטבי בדרך חזרה לבית החולים המתאים ביותר למטופל. הבנו שהסוגיה באמת הכי משמעותית כדי לתת את הטיפול הרפואי הטוב ביותר זה הטווח ובגלל זה בחרנו במסוק הסיקורסקי 76, זה מסוק מאוד חזק הוא, מסוק מאוד מהיר,שיש לו מערכות תעופתיות יותר מתקדמות ממה שהיה למד"א עד היום בשירות הרפואי שמאפשרות באמת לבצע את המשימה בצורה יותר בטיחותית."


נשיא ארגון 'הצלה-אייר' אלי רואו: "מעל 20 שנה אנחנו עושים מבצעים טיסות רפואיות, רובן בארצות הברית. שיתוף הפעולה בין הצלה-אייר ומגן דוד אדום יעזור לחולים ופצועים רבים בארץ ישראל וישפר את כל הפינוי הרפואי המטוס זה לרמה גבוהה ליותר."


מנכ״ל מד״א אלי בין: "מגן דוד אדום שדרג את שירותי הפינוי המוטס בדרום הארץ ובצפונה. במסגרת שיתוף הפעולה של מגן דוד אדום גם עם צה"ל וגם עם גורמים רפואיים נוספים צירפנו אלינו לחיזוק נוסף את 'הצלה-אייר' שהם למעשה חברה שיודעת ועוסקת יום יום בהטסה רפואית ברחבי העולם. במשך 16 שנים צברנו ניסיון רב בפינוי בהיטס וכיום, יחד עם 'הצלה-אייר' וחברת ברוק-תעופה אנחנו מפעילים שירות פינוי בהיטס איכותי ומקצועי באמצעות צי מסוקים חדשים, מתקדם ויעודי עם מסוקים גדולים יותר, חזקים יותר ומהירים יותר בעלי יכולות מבצעיות ורפואיות מהגבוהות ביותר. שירות  שמתבסס למעשה על כל ההיבטים המבצעיים והיכולות המיוחדות שיש לארגון על מנת לתת מענה מצוין למדינת ישראל בכל נקודת זמן ובכל שעה. מד"א ימשיך ויפתח את השירותים הרפואיים למען אזרחי ישראל באוויר, בים וביבשה"


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.