2 דקות קריאה
17 Jun
17Jun

כל החדשות בקליק אחד !


   שווה קריאה

מכירים את זה שאתם מתעוררים כל בוקר מרעש של משאית ניקיון? הנה סיפור על אישה אחת בת 84 שיצאה לקרב על השקט – וגם ניצחה. אז למה שברחובות אחרים ימשיכו לסבול למרות שזה בכלל לא חוקי? | סולם גליק 

מכירים את זה שמשאיות ניקיון עושות רעש על הבוקר וזה מחרפן? הינה סיפור על אישה אחת בת 84 שיצאה למלחמה על השקט שלה וניצחה ניצחון מתוק. נקרא לה האזרחית ק'.אז האזרחית ק' גרה בקומה השלישית בבניין בצפון תל אביב. בכל בוקר, אבל בכל בוקר מהשעה 8 עד 11 היא שומעת  משאית ניקיון נוסעת לאט לאט, הלוך וחזור במעלה הרחוב שלה. נוסעת ואז עומדת ושוב נוסעת. ובמשך כל הזמן הארוך הזה, המשאית פשוט לא מפסיקה לצפצף.

את האזרחית ק' זה חירפן. אז היא החליטה לפנות לעיריית תל אביב. שם ענו לה כמעט על חצי אוטומט שאין מה לעשות, כל שינוי בנהלים עלול לפגוע בניקיון. ולמה חייבים מכונה כל כך רועשת? בעירייה אומרים שזה בגלל הקושי להעסיק עובדי ניקיון.

אולי תרצו לקרוא גם:

עולם של בריאות בין שתי פרוסות לחם – כך תכינו כריך טעים ובריא

מעכשיו בכללית סמייל-בדיקה ראשונית של רופא שיניים באמצעות שיחת וידאו

הגברת הלוחמנית שלנו לא הסתפקה בתגובה הזאת. היא פנתה למשרד להגנת הסביבה, שם גילו שהרעש שהיא מתעדת באמת לא סביר. הוא אפילו לא חוקי.

גברת ק' הלכה עם הממצאים האלה לבית המשפט. היא הצליחה לשכנע את השופטת, שקבעה שאסור למשאית ניקיון לחלוף יותר מפעמיים לצורך ניקיון הרחוב - ובנוסף, אסור לה לעצור ליותר משתי דקות בכל נקודה.

יופי של ניצחון לגברת ק', שברחוב שלה יהיה שקט יחסי.אבל רגע, הבנתם מה קרה כאן? בית המשפט קבע שעיריית תל אביב מפעילה רעש לא חוקי כל בוקר. אז למה שבעירייה יתחילו להתחשב בתושבים רק ברחוב ישעיהו, אבל בשאר הרחובות בעיר הם ימשיכו להרעיש?

דיברתי עם עיריית תל אביב, והם אומרים שלאחרונה הם הכניסו למכרזים שלהם דרישה לספקי מכונות הניקיון למדוד את הרעש לפחות אחת לחצי שנה. שתי ארובות לעיריית תל אביב ב"סולם גליק". נחכה שפשוט יפעלו לפי החוק, גם מחוץ לשכונת הצפון הישן.