2 דקות קריאה
28 Nov
28Nov

כל החדשות בקליק אחד !

   שווה קריאה

מותו של השום הישראלי: "תקועים עם אלפי טונות שלא נמכרו מאז הורדת המכס"

שגיא כהן (49), חקלאי ממושב גן נר לא שתל שום לעונה הבאה, "זה לא כדאי. אני מעריך שקרוב ל-70% מהמגדלים לא שתלו" | הוא זועם על ההחלטה להורדת המכס על ייבוא השום לארץ: "ההחלטה התקבלה ללא הכנה והיערכות מוקדמת מבחינתנו"

שגיא כהן (49), חקלאי ממושב גן נר טוען שחקלאים רבים לא יגדלו השנה שום בגלל התחרות הבלתי אפשרית מול הייבוא. "ניסינו להזהיר, אבל לא הקשיבו לנו", הוא אומר בצער, "עכשיו יהיה הרבה יותר קשה לשקם את ענף השום".

סיפורו של ענף השום הישראלי ממחיש את הטראומה שחוותה החקלאות הישראלית בשנה האחרונה. מסוג הדברים שרק כשהוא נעלם מבינים עד כמה היה נחוץ. במרץ השנה פרסמו שרי האוצר והחקלאות צו שביטל את המכס על יבוא מגוון פירות וירקות. ברשימה נכלל גם השום שנחשב לגידול תבלין נישתי.

הורדת המיסים נכנסה לתוקף באופן מידי ומגדלי השום, שעמדו לפני קטיף החלו לחשב את קיצם לאחור. התחרות עם השום הסיני, ידעו המגדלים הישראלים, היא חסרת סיכוי. ממש כמו בארצות הברית, השוק הישראלי הוצף בשום סיני זול המיובא לארץ בעיקר על ידי רשתות השיווק. 

המועד שבחרו שרי האוצר והחקלאות היוצאים לפרסום הצו לביטול המכס על השום (15.3.2022) נקבע לדברי החקלאים לפי שיקולים פוליטיים. הצורך לצבור נקודות זכות פוליטיות על "טיפול ביוקר המחייה" קדם עבורם לדאגה לחקלאים. עבור מגדלי השום היה זה המועד הגרוע ביותר.

"אנחנו שותלים שום בספטמבר", אמר כהן בצער, "כשפרסמו את צו הורדת המכס, השום כבר היה באדמה, מוכן לקטיף אחרי שהשקינו, דישנו וטיפחנו במשך חצי שנה". למגדלים לא הייתה דרך חזרה ושטחי השום היו עובדה מוגמרת. "ההחלטה התקבלה ללא הכנה והיערכות מוקדמת מבחינתנו, ותוך התעלמות ממצב השוק והיקפי היצור בארץ. אף אחד לא חשב לטפל בגורמים לכך שהמחיר הוא כמו שהוא".

עלות ההעסקה בישראל גבוהה בהרבה מאשר בסין

רוב רובו של השום במיובא לישראל מגיע מסין. תעשיית השום שם מבוססת על מחירי תשומות נמוכים, בעיקר בכל הקשור בעלויות העסקה של העובדים הרבים הנחוצים לא רק לגידול השום, אלא בעיקר לניקוי הראשים וקילופם. בשנה האחרונה אף עלו לרשת סרטונים המתעדים אסירים סינים המנוצלים לקטיף, ניקוי וקילוף שום, ככל הנראה בניסיון לשמר את העלויות נמוכות ככל הניתן.

לעומת זאת, המגדלים הישראלים נשארו עם מחירי תשומות הולכים ומאמירים. עלות ההעסקה של עובדים בישראל גבוהה בהרבה מאשר בסין, על אחת כמה וכמה עלות העסקת עובדים זרים בחקלאות, תעריפי המים שעוד צפויים לעלות ומחירי הדשנים גבוהים.

כהן: "עובד בארץ עולה לי בערך 50 שקלים לשעה. כמה שום הפועל יכול לנקות ולסדר לעומת השום הסיני שמגיע כאילו הדפיסו אותו במדפסת לייזר? זה מטורף. האבסורד הוא שבסוף גם היבואנים גורמים לזה שהצרכנים ישלמו מחיר גבוה בכל מקרה".

"בסין משתמשים בחומרי הדברה שאסורים בארץ"

לדבריו הרשתות לוחצות על החקלאים למכור במחיר שבקושי מכסה את עלות הגידול. "גם אם השום הישראלי והשום המיובא ימכרו בערך באותו מחיר, הרווח של המשווק יותר גדול בשום הסיני". השום הסיני עובר הקרנות שמעקרות אותו כדי שלא ינבוט בדרכו לארץ. "מרססים אותו בחומרים שמלבינים אותו והם משתמשים בחומרי הדברה שבארץ כבר אסורים. את השום הסיני מנקים עובדי כפייה ואסירים, עלות שעות העבודה למגדל, המים והקרקע, זולות בצורה שאי אפשר להשוות. גם פרוטוקול הגידול שלהם מקל הרבה יותר מזה שבארץ".

"אנחנו תקועים עם אלפי טונות שלא נמכרו מאז הורדת המכס", אומר כהן, "חצי מהשום היבש נמכר עד חודש ספטמבר, שהוא גם מועד השתילה של השום לשנה הבאה. בעונה הזאת השום היבש מתייבש לגמרי או נובט. חצי מהכמות נשמרת בקירור של 1- צלזיוס ונמכרת מספטמבר ועד מרץ-אפריל. מה שקרה זה שרשתות השיווק הגבירו את יבוא השום והעדיפו אותו על פני המקומי. השום עמד במכלים והתייבש".