2 דקות קריאה
02 Mar
02Mar

כל החדשות בקליק אחד !

רשות הטבע והגנים מזמינה את הקהל הרחב לבלות בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ במהלך ימי החג וחול המועד


גם בפסח הזה, בכל מקום שתעצרו יש חוויה שמחכה לכם

רשות הטבע והגנים מזמינה את הקהל הרחב לבלות בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ במהלך ימי החג וחול המועד


אטרקציות בחיק הטבע, סיורים, הדרכות, סדנאות ואירועים מהנים ומיוחדים לכל המשפחה שישאירו לכם טעם של עוד. כל מה שאתם צריכים זה לצאת החוצה אל הטבע הישראלי בעונה היפה בשנה וליהנות משלל פעילויות שיהפכו לכם את חג הפסח למשמח ומהנה. רשות הטבע נערכת לקליטת מאות אלפי מבקרים במהלך ימי החג וחול המועד בעשרות גנים הלאומיים ובשמורות הטבע, מהצפון עד הדרום, רק תבחרו היכן לעצור וליהנות ולצבור חוויות בלתי נשכחות בחג הזה.


בין הפעילויות שתפגשו בשמורות ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ: חגיגת אביב בגן לאומי ציפורי עם סיור בתוך נוף ציורי, פרחים ופסיפסים, לסייר ולתצפת על ציפורים נודדות בשמורת טבע החולה, להכין חרבות ומגנים בפעילות "אבירים ללא הפסקה" בגן לאומי כוכב הירדן, להכיר את סיפורה המרתק והצבעוני של התקופה הצלבנית בפעילות "צרים על אפולוניה" בגן לאומי אפולוניה, לחגוג ב"הללויה וזה השיר – ימי שירה לכל המשפחה בפסטיבל אקורדיון באתר לאומי שער הגיא, ליהנות מקונצרט של אנסמבל של הסינפונייטה הישראלית באר שבע בלב העתיקות של גן לאומי עבדת, להכיר את החיים של המלך הורדוס בגן לאומי הרודיון, לעלות לרגל להר גריזים ולהשתתף בסדנא להכנת עפיפונים באתר, לבקר בתל חברון ולצאת לסיור מרתק הכולל מפגשים תיאטרליים, סדנאות יצירה והפעלות לכל המשפחה, פסטיבל ממשית בגן לאומי ממשית עם סדנאות "קסם המדבר" של שוק אתני מסורתי, התנסויות יצירתיות ואירוח אותנטי ולהצטרף לסיור במצודה ישראלית מרהיבה מתקופת המקרא בגן לאומי תל ערד.


כחלק מחוויית ביקור מעשירה וייחודית, המטיילים יוכלו ליהנות ממופעי "נושמים תרבות", מיזם הכולל מופעי תרבות ואמנות בהשתתפות נגנים ואמני המרחב הציבורי בגנים לאומיים נבחרים ובשיתוף מפעל הפיס. האמנים יהיו פרושים בגנים הלאומיים: ציפורי, מבצר יחיעם, מגידו, מגדל צדק, בית גוברין וממשית. עקבו אחר שעות הפעילות באתר רשות הטבע והגנים ומומלץ לבצע רישום מוקדם מראש. 


אם אתם רוצים להקדיש את החג הזה להכיר את הטבע ברגליים כדאי לכם לקחת חלק בסיורים ובהדרכות מקצועיות של מורי דרך בשיתוף משרד התיירות בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע ושיגרום לכם ללמוד ולהעשיר את חווית הביקור. ההדרכות יהיו ללא תשלום נוסף ולא מחייבות רישום מראש להדרכה ובשפות שונות.


לרגל החג הגן הלאומי חורשת טל חידש את פניו עם בריכות רחצה חדשות באגם המלאכותי באתר על מנת לשפר את חווית הביקור למבקרים. הרחצה תוכל להתאים גם לשחייה במים עמוקים וגם למשפחות עם ילדים המעוניינות בעוד מוקדי מים ואזורי שכשוך עם מים רדודים. במקום שמורת טבע עם חורשת אלונים, שמורת הסחלבים, פלגי מים צוננים ובריכות מים צוננים ומציע למבקרים חניון יום לשהייה יומית וחניון לילה מאובזר. 


לאלו שיבחרו ללון באחד מחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים מחכה חוויה מיוחדת של לינה ב'מלון מיליון כוכבים'. לאור מספר המטיילים הרב הצפוי באתרים בימי החג וחול המועד, רשות הטבע והגנים ממליצה לציבור המטיילים להירשם מראש כבר עתה לביקור באתרים במועד הרלוונטי על מנת להבטיח את כניסתכם. את הרישום לאתרים ניתן לבצע באמצעות מערכת תיאום הביקור באתר רשות הטבע והגנים. המטיילים שיירשמו מראש יוכלו גם לקבל הודעות ועדכונים חשובים מבעוד מועד סביב פעילות האתר אליו נרשמו.


רעיה שורקי מנכ"לית רשות הטבע והגנים: "עם בוא האביב, שמחה להזמין את מאות אלפי המבקרים לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע בישראל. במהלך חג הפסח, רשות הטבע והגנים יוצאת במהלך הסברתי לעלות את המודעות למצבם העגום של הנשרים בישראל הנמצאים בסכנת הכחדה חמורה כתוצאה מהרעלות. תוכלו לפגוש למעלה מ-80 תחנות מידע והסברה בכניסה למסלולי טיול מרכזיים בכל הארץ בהן יוכלו המטיילים לקבל הסבר על כללי הטיול הבטוח, מידע על שמירת טבע, נוף ומורשת כולל מיידע על מצב הנשרים והמאמצים להצלתם וכן יחולקו שקיות לאיסוף אשפה על מנת להשאיר את הטבע נקי ונעים לכולם. 


כמו כן, יחכו לאלפי המטיילים הרבים סיורים, הדרכות, סדנאות והפעלות עם שלל חוויות באתרי רשות הטבע והגנים. התחדשנו לקראת החג בבריכות רחצה חדשות בגן לאומי חורשת טל ובגן לאומי חדש שנפתח לקהל המבקרים – גן לאומי סוסיתא, מוזמנים להגיע ולבקר בו ולחוות אתר היסטורי עם נוף מרהיב מהגולן המשקיף אל עבר הכנרת. קחו לכם פסק זמן להתנתק מהיום יום ולהתחבר לנופים ולטבע בארצנו היפה. אנא הקפידו לאסוף אחריכם את הפסולת ולעזור לנו לשמור על חג נקי ונעים וליהנות מחג פסח כשר ושמח".


מידע על מיקומם של תחנות המידע ניתן למצוא באתר רשות הטבע והגנים


למידע נוסף על שעות הפעילות של שמורות הטבע והגנים הלאומיים, מידע על שלל הפעילויות והחוויות וכן הרשמה לביקור באתרים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים בכתובת:  https://www.parks.org.il/ 


למקבץ התמונות על פעילויות החג:

https://drive.google.com/drive/folders/1Jsqj5b2D7I22YMN_cf1FR6ePu6IXGE3R?usp=sharing