5 דקות קריאה
12 Mar
12Mar

 קורס סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) שמיני במספר הסתיים לו במסגרתו הוכשרו 26 מתנדבים נוספים שהתווספו ל-140 מתנדבים שעברו את ההכשרה


מגדל העמק נערכת לשעת חירום קורס סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) שמיני במספר הסתיים לו במסגרתו הוכשרו 26 מתנדבים נוספים שהתווספו ל-140 מתנדבים שעברו את ההכשרה העיר מגדל העמק יושבת על קו השבר הסורי אפריקאי ויש לכך השלכות משמעותיות על המבנים בעיר במקרה של רעידת אדמה. ברשות רואים בחשיבותה ונחיצותה של פיתוח יחידת חילוץ והצלה שמורכבת ממתנדבים ועובדי עירייה ושתפקידה הוא להציל חיים במקרה של אירוע הרס בהיקף גדול, כמו רעידת אדמה או מלחמה. כדי לתת את המענה המקיף ביותר לנושא זה הם דואגים לכך שהרשות תמשיך להשקיע משאבים רבים על מנת לצייד את היחידה במיטב הציוד, בארגון קורסים והכשרות לטובת ביטחונם ושלומם של תושבי העיר במצבי חרום.
לשם כך, היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בניהולה של אילנה פרץ עייש הוציאה לפועל בפעם השמינית קורס סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) בסיסי שאליו הגיעו 26 מתנדבים חדשים שגויסו לטובת העניין והתווספו למערך המתנדבים שעברו את קורס הסע"ר המונה 140 סך הכל. קורסים אלו מועברים ע"י "מגן ניהול אסונות ומצבי חירום" ובמימון מלא של עיריית מגדל העמק.
המתנדבים שלוקחים על עצמם לעבור את ההכשרה הבסיסית מצטרפים לקבוצה שהולכת וגדלה של מתנדבים לשעת חירום בעלי הכשרות מסוגים שונים (חילוץ, דיבור בשפת סימנים, רכזי מים, ליווי משפחות במשבר ועוד) ומוכנים להתייצב בכל תקרית שמתרחשת בהתאם להכשרתם ועל פי עיסוקם ביום יום.
מגדל העמק מהווה דוגמא ומופת לרשויות אחרות בארץ בנושא החוסן הקהילתי, עם כמות גבוהה של קבוצות סע"ר שלהם מוכנות גבוהה לשעת חירום.
אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות ורכזת תחום חילוץ מהעוני: "אני מאמינה כי היערכות מוקדמת למצבי חירום אפשריים היא המפתח להתמודדות טובה עמם בזמן אמת. אני רוצה להודות לכל מי שלוקח חלק בעשייה למען האחר והסביבה, כל אחד בדרכו הייחודית ובכך מרחיב את מעגלי הנתינה".

חדש! להרים במרפאה מרפאת כללית אסתטיקה בעפולה משיקה שירות חדשני וייחודי: ניתוח הרמת עפעפיים במרפאה  . ההליך הכירורגי מבוצע תחת הרדמה מקומית ומבטיח זמן החלמה קצר יותר והתאוששות מהירה יותר

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.